Jesteśmy młodym warszawskim stowarzyszeniem, które powstało z inicjatywy dziennikarzy największych ogólnopolskich mediów. Mamy ochotę w niekomercyjny sposób dokumentować przemiany społeczno-kulturowe i promować idee społeczne. Stawiamy na niebanalne sposoby komunikowania się i podsuwamy pomysły na to, jak na własną rękę odkrywać przestrzeń miejską.

Członkowie KONCENTRATU to doświadczeni i aktywni zawodowo dziennikarze, redaktorzy, ludzie związani z szeroko rozumianą kulturą i sztuką oraz naukowcy.

Za projektem PRAWA/LEWA STRONA stoją:

Anna Błaszkiewicz
 – dziennikarka freelancerka, redaktorka i socjolożka, założycielka Stowarzyszenia KONCENTRAT, kierowniczka projektu. Uczy się na błędach, więc umie coraz więcej. Pracowała dla Gazety Wyborczej, magazynów kobiecych, młodzieżowych i portali internetowych. Prowadzi warsztaty twórczego pisania i autorskie warsztaty dziennikarskie dla licealistów. Lubi jazz, węgierskich pisarzy, skandynawskie kryminały, czereśnie i biszkoptowe labradory.

anna.blaszkiewicz@gmail.com

Ola Rzążewska
 – dziennikarka, reporterka i psycholożka. Lubi kawę z gorącym mlekiem, a odkąd z przyjaciółmi założyła stowarzyszenie, pije jej trzy razy więcej, bo wciąż uczy się czegoś nowego i przekonuje samą siebie, że nie ma rzeczy, których nie dałoby się zrobić. Pracowała w Gazecie Wyborczej, pisała reportaże dla Polityki i Zwierciadła. Lubi włóczyć się po obcych miastach, bo to pozwala zobaczyć, jak naprawdę żyją ludzie i co sprawia im radość. Lubi loty samolotem, a szczególnie moment startu, gdy samolot odrywa się od płyty lotniska.

ola.rzazewska@gmail.com

Anna Ogórek
 – graficzka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pracowała m.in. w PWN-ie, Polskapresse, Muratorze, Bauerze, magazynach kobiecych i poradnikowych, a także jako freelancerka w agencjach reklamowych. Inspirują ją nowe i niekonwencjonalne pomysły. Wciąż się dziwi, że tyle jeszcze można wymyślić, a i tak najprostsze rozwiązania zawsze okazują się najlepsze.

aniao8@wp.pl

Agnieszka ¯ak-Biełowa
 – absolwentka Wydziału Malarstwa na warszawskiej ASP. Inspiracji szuka w codziennym życiu, w spotkaniach ze zwykłymi ludźmi i w rzeczach na pozór nieatrakcyjnych. Razem z mężem prowadzi firmę projektową, po to by móc dekorować innym świat.

nadiazak1@wp.pl

Daniel Kochański
 – webmaster, miłośnik gier sieciowych. Ma długą żółtą pelerynę, złoty naramiennik, sporą mafię i niezłą farmę. Jest znanym i wytrawnym hodowcą plastikowych insektów, kolekcjonuje czapki z daszkiem i cierpi na syndrom nietoperza. Pija głównie herbatę.

daniel_koch@tlen.pl